Барате повеќе информации? +389 2 32 27 625

Стан 103м2

ПРЕБАРАЈ

 
 

Стан 103м2

Продадено
Тип на надвижнини: 
Стан
ГОЛЕМИНА: 
103m2
3
3

Веднаш вселив стан во Стар Аердором - 103м2.

Дуплекс со три спални соби, бања, гостински тоалет, две тераси, од кои едната е доста комотна и на истата се излегува и од дневниот боравок и од кујната. 
Дневниот боравок, трпезаријата, кујната, големата тераса и гостинскиот тоалет се наоѓаат на 5ти кат, и преку вертикална комуникација (скали) се поврзани со спалните соби кои се наоѓаат на 6ти кат. Родителската спална има посебна бања, во која се влегува директно од спалната соба. 

Станот е опремен со двоен систем на греење (индивидуално електрично котле, како и можност за приклучок кон јавната топлификациска мрежа), вградени два клима уреди, буков паркет прва класа, шпански керамички плочки- прва класа, видеофонија како и видео надзор со камера поставена пред влезот на станот. Одлична звучна и термичка изолација - според Европските стандарди за енергетска ефикасност (со 40% заштеда при греење).

Објектот се наоѓа на 3км од Центарот на градот. Сместен е во непосредна близина на основно и средно училиште, детска градинка, трговски објекти, маркети, спортската сала и базенот Бисер. 
Објектот располага со сопствен подземен паркинг простор.

Дополнителни Информации

ТИП: 
Sales
Garage: 
1
Year: 
2014
Спрат: 
5ти и 6ти
Floor Area: 
103m2
building: 
Станбено деловен објект 1.11 - Стар Аеродром